Jesienne smoky eyes

Czy jednym z twoich ulubionych makijaży jest smoky eyes? Czy masz chwile, kiedy bierzesz kredkę i cienie do ręki i nie wiesz, jak się umalować? Podpowiemy, jak przy pomocy naszych kosmetyków wyczarować ponętny i uwodzicielski makijaż!

Na początek mała uwaga. Jeśli nie czujesz się dobrze w ciemnych kolorach, pamiętaj, iż taki rodzaj makijażu możesz wykonać cieniami w kolorach brązu lub fioletu, które wspaniale podkreślą niebieską i zielonkawą tęczówkę. Brązowe oczy z kolei pokochają szarości. Pamiętaj, że w makijażu ważne jest wydobycie atutów twojej urody, a dobrze podkreślone oczy dodadzą twarzy blasku. W makijażu smoky eyes istotna jest się technika nakładania cieni, która sprawi, że makijaż będzie trwały i perfekcyjny.

Do wykonania smoky eyes będzie potrzebny Ci zestaw trzech cieni, w ciemnym, średnio nasyconym i jasnym kolorze, wykręcana, miękka czarna kredka do oczu, tusz do rzęs i akcesoria w postaci aplikatora, płaskiego, niedużego pędzla i nieco większego, do rozcierania cieni. Cienie mogą być matowe, ale wspaniałego blasku i wyrazistości dodadzą te nieco bardziej satynowe, które znakomicie rozświetlą oko. Polecamy nasycone pigmentem cienie TAURUS i te bardziej satynowe – DORADO.

Makijaż zacznij od przygotowania powieki. Pamiętaj, że nie może być mocno przypudrowania, gdyż cień nie będzie się trzymał, musi mieć odpowiednią przyczepność. Zaaplikuj na powieki kroplę korektora CYGNUS lub podkładu. Nałóż delikatną warstwę pudru pod oczami, unikniesz wtedy efektu rozmazanych oczu „pandy“, gdyż będziesz mogła lekko osypane cienie po prostu usunąć pędzlem. Uwaga – jeśli masz zmarszczki pod oczami, nie nakladaj pudru, możesz posłużyć się chusteczką higieniczną lub specjalnie wykrojonym plastrem nałożonym pod dolną powiekę. Ten sposób znakomicie się sprawdzi, jeśli lubisz satynowy makijaż, kiedy twarz jest lekko rozświetlona i nie jest idealnie matowa.

Jeśli twoje oczy są już odpowiednio przygotowane, sięgnij po kredkę. Gruba linia, którą wykonasz, nie musi być perfekcyjnie równa, gdyż rozetrzesz ją aplikatorem, a potem najciemniejszym cieniem. Obrysuj oko pamiętając, aby dolną powiekę malować od zewnątrz do wewnątrz cienką linią. Jeśli zależy ci na intensywnym, wieczorowym efekcie, namaluj kreskę również wewnątrz dolnej powieki. Efekt będzie równie wyrazisty, ale nie drapieżny, jeśli tę linię narysujesz szarą lub brązową kredką. Pamiętaj, aby kreska starannie wypełniła kontur oka, zwróć uwagę na linię rzęs od zewnętrznych kącików oczu. Rozetrzyj ją płaskim pędzlem, a następnie delikatnie nałóż najciemniejszy cień po linii kreski, ruchem wklepującym płaską stroną pędzla. Rozprowadź najciemnieszy cień ku górze i delikatnie na boki w kieunku załamania powieki, co pięknie powiększy oczy.

Jaśniejszym o dwa odcienie cieniem wypełnij środek powieki, delikatnie rozcierając granice. Miękkim, okrągłym pędzlem nałóż najjaśniejszy cień na dolnej i górnej powiece, delikatnie rozcierając kontury. Muśnij jaśniejszym, satynowym cieniem środek powiek i wewnętrzne kąciki oczu, a dodasz im blasku. Starannie wytuszuj rzęsy, spójrz, czy zachowałaś właściwe proporcje w makijażu. Pomaluj usta jasnym blyszczykiem i usmiechnij się! Na pewno wyglądasz jak milion dolarów