Warto pozostać w cieniu, czyli o makijażu oczu prawie wszystko

Cienie do powiek to jedne z tych kosmetyków, które cieszą się nieustanną popularnością. Trudno sobie bez nich wyobrazić  makijaż oczu, a nie ma chyba kobiety, która nie miałaby choćby kilku odcieni tego kosmetyku. Bardzo silną pozycję na rynku w sprzedaży cieni do powiek zajmuje firma Szafir – właściciel trzech linii kosmetyków -  Diadem Cosmetics, Szafir i Caroline’s Rose. 

Szczypta historii i teraźniejszości

Historia cieni do oczu sięga czasów starożytnych, kiedy to Egipcjanki i Greczynki malowały powieki sadzą i rozmaitymi barwnikami, mocno podkreślając spojrzenie. Przez kolejne wieki cienie przeszły niemałą metamorfozę, począwszy od cieni wzbogaconych toksyczną i uczulającą miedzią, a skończywszy na cieniach mineralnych, odpowiednich dla wrażliwych oczu. Moda na wyraziste spojrzenie trwa od wieków, warto więc bliżej przyjrzeć się temu, co oferuje rynek.
Nieustająca popularność cieni do powiek sprawia, że kobiety kupują je przez cały rok. Paleta kolorystyczna powinna bazować na kawowych brązach oraz neutralnych beżach, wzbogacona jedynie mocniejszymi akcentami w postaci granatu, czerni, różu czy szarości.  Właśnie taką ofertę przygotowała dla swoich klientek marka Diadem Cosmetics.

W poszukiwaniu ideału 

Wybierając cień do powiek powinniśmy skorzystać z testerów, aby w pełni ocenić jaką mają konsystencję i zawartość pigmentu oraz jakość aplikacji. Bogate w minerały, zwłaszcza w dobroczynną  dla skóry krzemionkę, dobrze aby były miękkie po roztarciu, tworzyły na skórze jednolitą smugę i miały nasycony kolor. Powinny się dobrze nakładać tworząc jednolitą, jedwabistą powierzchnię. Kupując cienie wysokiej jakości o dużej, około 70% zawartości składników mineralnych można mieć pewność, że nie będą się kruszyły i podrażniały szczególnie wrażliwych oczu. Główną zaletą jest doskonałe przyleganie do powieki, a tym samym gwarancja trwałości i niezmiennego koloru.

Wyjście z cienia, czyli jak dokonać trafionego zakupu…

Kiedy jest planowany zakup kilku cieni, warto zwrócić uwagę na ich rodzaje, gdyż wybór jest naprawdę szeroki . Firma Szafir w swojej ofercie posiada 5 rodzajów cieni prasowanych marki Diadem – matowych, satynowych oraz perłowych, a także jedną linię cieni w kredce, które aktualnie przeżywają swój „sprzedażowy renesans”. 

Właściciele drogerii, przed wprowadzeniem nowej linii cieni, powinni rozważyć kilka kluczowych aspektów, które w późniejszym czasie są czynnikami decydującymi o zakupie produktu przez klientki. Prócz dobrej jakości kosmetyku, warto zwrócić uwagę na jego gramaturę oraz jakość opakowania. Wypukłe cienie perłowe do powiek marki Diadem – „Dorado” oraz „Virgo” mają aż 6,5 grama, dzięki czemu klientki bardzo często decydują się właśnie na zakup tego produktu. Dużą popularnością cieszą się również cienie potrójne „Apodus” oraz „Tukanus”, gdyż składają się z 3 perfekcyjnie dobranych barw, poprzez co przykuwają więcej uwagi. Polki to kobiety rozważne i oszczędne, dlatego najbardziej cenią wysoką jakość w średniej cenie. 

Warto również poświęcić trochę uwagi ekspozycji i składom zestawów. Cienie warto kupować w małych pakietach po to, aby być elastycznym i dostosować się do potrzeb rynku. Wiadomym jest też, że dużo bardziej zwróci uwagę ekskluzywny ekspozytor z pleksi niż kartonowy „stand”, a drogeria zyska więcej prestiżu i przyciągnie klientów.

Mat czy błysk?

Niezmiennie ważne jest to, aby umiejętnie podkreślić atuty swojej urody, a duży wybór cieni do powiek sprawia, że można mieszać konsystencje i stosować połączenia matu i błysku, w zależności od upodobań. Trzeba czasami odważyć się i zdecydować na zakup cieni w innym kolorze niż dotychczas używany, bo w tym sezonie najbardziej liczy się indywidualność.

Dobrym sposobem na udany makijaż jest również połączenie połyskliwych cieni w kredce i mocno nasyconych pigmentem cieni matowych. Cień w kredce najlepiej wówczas nałożyć na całą powiekę, a matowym cieniem narysować kreskę, delikatnie ją rozcierając. Jeśli  kolorystyka obu kosmetyków zostanie odpowiednio dobrana, uzyska się w ten sposób ciekawy efekt delikatnie przydymionych oczu ze wzmocnionym konturem. Podkreślona linia oka gwarantuje trwały makijaż i atrakcyjny wygląd.

Matowe, perłowe lub satynowe, pojedyncze lub potrójne, czy wreszcie w kredce – to pełna oferta cieni, gwarantująca sukces w postaci udanych zakupów. Pamiętajcie! Kobiety kupują nie tylko dla potrzeb, ale przede wszystkim z emocji i chęci posiadania eleganckiego, trwałego i dobrej jakości produktu.