Kilka słów o konturowaniu twarzy...

Czy chcesz wyglądać jak milion dolarów? To naprawdę możliwe, dzięki odpowiedniemu zastosowaniu podkadu, pudru, korektora i bronzera. Konturowanie twarzy działa cuda. Tak naprawdę znane było od lat, ale rozpowszechniła je Kim Kardashian, a za nią podążyły miliony kobiet, które za pomocą kosmetyków potrafiły wydobyć ze swojej twarzy to, co najlepsze.

Konturowanie, czyli podkreślanie bądź ukrywanie rysów twarzy, to makijaż dość mocny i wymagający nieco wprawy. Nie jest to lekki makijaż dzienny, znakomicie za to wygląda w sztucznym świetle. Działa cuda. Potrafi wyszczuplić okrągłą twarz, dodać objętości pociągłej twarzy. Bo kluczem jest znalezienie swojego kształtu twarzy, aby odpowiednim makijażem dążyć do kształtu idealnego, czyli do owalu.

Konturowanie to sztuczka, która każdej cerze i twarzy nada pożądany kształt. Najważniejsze to dobrać odpowiednie kosmetyki i zaopatrzyć się w pędzle lub gąbeczkę do nakładania makijażu, akcesoria są tu niezbędne. Zasada jest jedna – to, co chcemy uwypuklić, malujemy jaśniej, co ukryć – przyciemniamy.

Jeśli masz tłustą cerę, użyj długotrwałego podkładu ze skwalanem w dwóch odcieniach. Kolor podkładu do konturowania powinien być o dwa tony ciemniejszy od tego, którego używasz na codzień. Potrzebny ci będzie również korektor rozświetlający CYGNUS, perły pudrowe i matowy puder brązujący VERANO. Przy cerze suchej zmień podkład i użyj nawilżającego i bogatego w witaminy 6w1 lub cudownie wygładzającego CAROLINE’S ROSE w odpowiednio dobranych kolorach.

Spójrz na swoją twarz w odpowiednim świetle i zobacz, co trzeba ukryć, a co wydobyć. Nałóż podkład, którego zazwyczaj używasz na całą twarz, a następnie zastosuj korektor pod oczy i na środek twarzy. Nie zapomnij o centralnej części czoła, brody i linii wzdłuż nosa. To obszar, który uwypuklony, dodaje twarzy blasku. Ciemniejszym podkładem narysuj linie pod kością policzkową, po bokach nosa – jeśli chcesz go wyszczuplić, i linie wzdłuż linii włosów. Delikatnymi ruchami rozetrzyj linie pędzlem do makijażu. Pora na dopracowanie makijażu. Delikatnie przypudruj twarz pudrem w kamieniu, który dzięki temu, iż jest bardzo drobno zmielony, świetnie współgra z każdym pędzlem, nie kruszy się i nie osypuje. Matowym bronzerem wymodeluj kontury twarzy, skupiając się głównie kościach policzkowych, żuchwie i nie zapominając o muśnięciu bronzerem szyi. Dopracowaniem makijażu będzie użycie rozświetlających pereł pudrowych, którymi zaznacz szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, środek czoła i brody. Uzyskasz dzięki temu delikatny efekt rozświetlenia i uwypuklenia tych części twarzy. Perły pudrowe dają efekt cudownie lekkiego rozświetlenia, najlepiej widocznego w sztucznym świetle.

Konturowanie nie jest łatwe, ale jeśli dobrze poznasz proporcje swojej twarzy, dobierzesz odpowiednie kosmetyki i nabierzesz umiejętności, naprawdę możesz poprawić rysy twarzy i nadać jej pożądany kształt. A kosmetyki DIADEM z pewnością ci w tym pomogą – lekkie, doskonale wtapiające się w skórę, sprawią radość – i o to chodzi!