O pielęgnacji paznokcia świąteczną porą...

Grudzień jest okresem gorączkowych przygotowań do Świąt i nie mamy dużo czasu na pielęgnację własnej urody. Jednak warto wygospodarować choć kilka minut dziennie – bo systematyczna dbałość przynosi więcej korzyści niż tylko sporadyczne zabiegi pielęgnacyjne. Nie zawsze mamy czas (i środki finansowe) na regularne korzystanie z profesjonalnych usług, ale my podpowiemy jak to zrobić w zaciszu domowym.

Nasze dłonie w okresie zimowym są narażone na wiele czynników niszczących ich naturalne piękno. Szczególnie narażone są paznokcie : zimno, brak słońca i związany z tym deficyt witaminy D, zmniejszona ilość witamin czerpanych ze świeżych owoców i warzyw, uszkodzenia mechaniczne , detergenty – wszystko to powoduje że zaczynają się łamać, kruszyć i rozdwajać.

W codziennej pielęgnacji warto zastosować odżywczy olejek do skórek i paznokci 0-74 z olejkiem migdałowym i witaminą E.  Wystarczy użyć jedną kroplę olejku na paznokieć i delikatnie ją wmasować w płytkę paznokciową oraz skórki. Momentalnie zauważycie zmiany : skórki będą miękkie a paznokcie wygładzone i błyszczące. Dodatkowo masaż pobudzi macierz paznokcia do szybszego wzrostu, a przecież piękne paznokcie są ozdobą każdej kobiety.

Decydując się na malowanie paznokci lakierami również możemy o nie zadbać.

Po delikatnym opiłowaniu płytki paznokciowej warto nałożyć bazę pod lakier - odżywkę do paznokci arganową 0-76. Preparat ten pozwoli zabezpieczyć powierzchnię paznokci przez przebarwieniami oraz dodatkowo , dzięki zawartości olejku arganowego, zapobiega rozdwajaniu i pękaniu paznokci. Tak przygotowaną płytkę możemy pomalować lakierem – w okresie świątecznym warto pokusić się o czerwienie ( np. lakiery o przedłużonej trwałości – czerwień LKW-269 czy kolekcja  KLASYKA RÓŻY I CZERWIENI – czerwień  LKW-305) lub wypróbować bardzo modny obecnie odcień marsala (z kolekcji  KLASYKA RÓŻY I CZERWIENI – marsala LKW-307). W przypadku naszych lakierów wystarczy nałożyć jedną warstwę, aby pigment pokrył cały paznokieć równomiernie, ale dla wzmocnienia efektu warto pokryć dwiema warstwami. Do przedłużenia trwałości lakieru oraz wzmocnienia pięknego koloru na wierzch warto zastosować Diamentowy Utwardzacz, który nie zawiera toluenu, formaldehydu i ftalanów.

Przygotowując się do zabawy Sylwestrowej możemy również poszaleć wybierając kolory lakierów i sposób malowania np. malowanie typu french z czarną bazą (lakier o przedłużonej trwałości LKW-15) i czerwonymi końcówkami ( również lakier o przedłużonej trwałości - LKW-259).

Tak przygotowane paznokcie będą stanowiły piękną ozdobę i powód do dumy każdej kobiety.

Kosmetykami DIADEM łatwo się umalujesz, a kupując je, przywracasz uśmiech kobietom z biedniejszych krańców świata, wspierając akcję edukacyjną 2 H – czyli umożliwiając im dwie godziny nauki.