Historia Diadem Cosmetics sięga początków lat 90. XX wieku, kiedy to Bożena i Zbigniew Milczarczyk założyli niewielką firmę kosmetyczną z siedzibą w Bydgoszczy. W pierwszych latach działalności przedsiębiorstwo specjalizowało się w wytwarzaniu i sprzedaży kosmetyków do makijażu oka, jednakże z biegiem lat, doświadczenie i współpraca z międzynarodowymi koncernami, pozwoliły na rozszerzanie gamy produktów. Założona spółka istnieje do dziś i jest aktualnie właścicielem trzech linii kosmetyków – marki Diadem, Szafir i Caroline’s Rose. 

Chcemy dzielić się naszą pasją, dlatego zaprosiliśmy organizacje non-profit z całego świata do współpracy z nami i wspólnej walki ze zjawiskiem preferencji płci. Naszą wielką ambicją jest prowadzenie biznesu, który będzie odpowiadał na wszystkie potrzeby swoich klientek, ale również takiego, który będzie zmieniał świat na lepsze.

We wszystkim co robimy szukamy różnych aspektów piękna. Wierzymy, że nic na świecie nie jest jednowymiarowe. Diadem to elegancko zaprojektowane produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach, zaś każdy sprzedany produkt to dwie godziny edukacji dla porzuconych córek i dyskryminowanych matek w krajach Trzeciego Świata. Tworzymy kosmetyki do makijażu dla kobiet, które chcą wyglądać i czuć się pięknie. Piękny wygląd. Piękna idea.

Głęboko wierzymy, że wszystkie kobiety mają w sobie piękno, siłę i pasję - nie zawsze jednak znajdują się w pozycji do podejmowania niezależnych wyborów, zgodnych z ich wewnętrznymi przekonaniami. W krajach Trzeciego Świata, gdzie córki uznawane są za "kosztowny ciężar", noworodki płci żeńskiej są pozbawiane życia lub porzucane tuż po urodzeniu. Wspólnie z organizacjami non-profit, takimi jak indyjska fundacja Aarti Home walczymy nie ze skutkami, lecz z przyczynami tego zjawiska. 

Każdy sprzedany produkt Diadem Cosmetics pozwala zapewnić 2 godziny edukacji - jedną w szkole dla porzuconej dziewczynki i drugą warsztatową - dla matki, tak by mogła nabyć umiejętności zawodowe takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo i krawiectwo, które zapewniają start na drodze do jej ekonomicznej niezależności, a w konsekwencji prowadzą do mądrych i niezależnych decyzji. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób będziemy mogli przywrócić naturalny cykl życia, w którym kobiety nie stoją na straconej pozycji, mogą odnaleźć w sobie pasję i poczuć się piękne.