10.06.2014

Każda kobieta wie, że już niewielka poprawa wyglądu potrafi poprawić samopoczucie i podnieśćsamoocenę. Jednym z najbardziej podstawowych zabiegów, po które sięga każda z nas jestodpowiednio wykonany makijaż. Przy zachowaniu właściwych zasad i przy pomocy kilku zaledwieproduktów, pokażę Wam jak można w szybki i prosty sposób wyeksponować urodę i umalować sięzarówno do pracy, jak i na romantyczne spotkanie.

KROK 1

Wraz z wiekiem na naszej skórze pojawiają się pewne niedoskonałości. Zadbajmy więc o odpowiednie przygotowanie twarzy. Pielęgnacja powinna być lekka, ściągająca lub rozświetlająca.

KROK 2

W przypadku kobiety dojrzałej, specjalnej uwagi wymaga odpowiedni dobór podkładu. Zadbajmy więc, aby nie był on zbyt ciężki.

KROK 3

Szczególną uwagę powinnyśmy poświęcić okolicom oczu, tak aby w kącikach zewnętrznych nie pozostało zbyt dużo podkładu, a zaciemnienia pod oczami zostały odpowiednio rozświetlone korektorem. Jak zawsze, po wymodelowaniu twarzy, nakładamy puder transparentny.

KROK 4

Żeby odwrócić uwagę od tzw. „kurzych łapek” i innych niedoskonałości wokół oczu, tuż poza krawędzią powieki ruchomej nakładamy matowy cień. Najkorzystniejszy kolor to odcienie brązu. Tego samego cienia używamy na powiekach dolnych, tylko przy zewnętrznych krawędziach. Przecieramy go w taki sposób, aby dał efekt lekkiego przydymienia oka.

KROK 5

Na tak przygotowanych konturach wprowadzamy kolor. W zależności od naszego typu urody, koloru oczu i okazji, wybieramy zestaw cieni bezwzględnie matowych. Cienie rozprowadzamy od najciemniejszego do najjaśniejszego, w kierunku wewnętrznego kącika oka.

KROK 6

Z czasem coraz trudniej nam ukryć całodniowe zmęczenie, dlatego też w wewnętrznych kącikach oczu używamy jak najjaśniejszego cienia, zawsze w ciepłej tonacji.

KROK 7

Lekko naciągając powiekę malujemy ciemną kredką cienką linię przy krawędzi rzęs. Dzięki temu spojrzenie nie tylko nabierze głębi, ale i uzyskamy efekt zagęszczenia rzęs. Pamiętajmy, że im jesteśmy starsze tym bardziej powinnyśmy unikać czerni.

KROK 8

W dojrzałym wieku brwi wymagają szczególnej uwagi, ponieważ zmniejsza się ich kondycja. Używając kredki do brwi możemy przywrócić im odpowiednią gęstość i nadać ładny kształt.

KROK 9

Koloryt skóry poprawiamy używając bronzerów i odpowiednich róży, delikatnie podkreślając kości policzkowe. W zależności od typu urody wybieramy odcienie przygaszone lub pastelowe.

KROK 10

Na zakończenie możemy nałożyć na usta lekki błyszczyk lub nawilżającą pomadkę. Wybierzmy odcienie chłodne i neutralne. Unikajmy ciepłych i krzykliwych barw.