15.08.2018

Myślisz, że rodzaj makijażu nie wpływa na Twoje życie zawodowe? Przemyśl to raz jeszcze. Make-up biznesowy jest niemal tak samo ważny jak nasz strój czy buty, które wybieramy. Badania wykazały, że odpowiedni makijaż pozytywnie wpływa na nasze relacje zawodowe i sposób w jaki jesteśmy postrzegane przez współpracowników i klientów. W dodatku każda kobieta wie, że już niewielka poprawa wyglądu potrafi poprawić samopoczucie i podnieśćsamoocenę. Przy zachowaniu właściwych zasad i przy pomocy kilku zaledwie produktów, pokażę Wam jak można w szybki i prosty sposób wyeksponować urodę i umalować się do pracy.

KROK 1:

Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować skórę, przy równoczesnym zachowaniu zasad obowiązujących dla poszczególnych rodzajów cery, typów urody i kształtu twarzy.

KROK 2:

W celu uzyskania odpowiedniego kolorytu skóry dobieramy przynajmniej dwa odcienie podkładu (najlepiej ciepły i zimny), które umożliwią nam naturalne uwydatnienie światłocienia twarzy oraz wypracować odpowiedni jej kontur. Dla utrwalenia podkładu zawsze nakładamy na twarz puder transparenty

KROK 3:

Przechodzimy do makijażu oka. Zaczynamy od bazy, odpowiedniej dla naszego wieku i kondycji skóry. Cieniowanie wykonujemy w zależności od kształtu oka, jego osadzenia w oczodole oraz koloru tęczówki. Zazwyczaj kąciki zewnętrzne oczu przyciemniamy, używając do tego matowego cienia o kolorze zbliżonym do pigmentu włosów.

KROK 4:

Wnętrze oka zawsze malujemy odcieniem najjaśniejszym i najcieplejszym. Możemy tu użyć zarówno cieni satynowych, jak i perłowych. Nadadzą one spojrzeniu lekkości i świeżości.

KROK 5:

Wykończenie makijażu oka stanowi ciemna kreska w linii rzęs, co nadaje spojrzeniu głębię i optycznie wydłuża rzęsy.

KROK 6:

W zależności od kondycji naszych rzęs dobieramy odpowiednią dla nich maskarę. Pogrubiającą dla rzęs długich, podkręcającą dla prostych, a wydłużającą dla krótkich.

KROK 7:

Odpowiednio wymodelowany na samym początku kontur twarzy, podkreślamy raz jeszcze używając bronzerów lub róży uwydatniamy kości policzkowe.

KROK 8:

Finalnym krokiem w makijażu codziennym jest uwydatnienie naturalnego kolorytu ust. Stosujemy wtedy błyszczyki i pomadki ochronne w delikatnych barwach.