10.12.2014

Każda kobieta ,niezależnie od wieku chce poczuć się atrakcyjnie, wyglądać młodo i świeżo. Jest wiele technik, by ten efekt uzyskać, zarówno w miejscu pracy, jak i w domowym zaciszu. Przy pomocy odpowiedniej stylizacji i makijażu możemy sprawić, że będziemy delikatne, spokojne, zrównoważone albo zmysłowe, silne, zdecydowane.  A wszystko to za sprawą koloru, światła, głębi i przestrzeni, które wprowadzamy na twarz tworząc barwny klimat. Tworzymy własny wizerunek, który według mnie powinien być spójny z naszą osobowością, pasować do danej sytuacji i okoliczności w jakich się znajdujemy. Często wybieramy nieodpowiednie zestawy barw, które albo krzyczą swą intensywnością, albo giną w tle garderoby czy dodatków.  

Częstym błędem popełnianym w sztuce makijażu jest źle dobrany podkład - albo za jasny, albo za ciemny. Przypominam, że dobieramy do koloru szyi i dla uzyskania jak najlepszego efektu należy kupić dwa odcienie, jasny i ciemny w odpowiedniej temperaturze. Mamy wtedy szansę dobrać idealny odcień w zależności od pory roku i okoliczności wyjścia. Również przy pomocy dwóch kolorów wymodelujemy twarz, kryjąc jej wszelkie dysproporcje.

W przypadku zestawów cieni pamiętajmy, że w dziennych makijażach dominują pastele i maty, a wieczorowo możemy poszaleć używając satyny i mocnych kolorów. Również wiek ma istotne znaczenie w doborze odpowiedniej kolorystyki. Dojrzałe kobiety bezwzględnie powinny unikać jaskrawych , neonowych i błyszczących cieni , jak również ostrych kresek, bo wyostrzą się rysy twarzy, a co za tym idzie wszystkie niedoskonałości. Linię w rzęsach (nie mylmy z eyelinerem!) można stosować zawsze, zarówno na dzień, jak i na wieczór. Ten efekt wykończenia stosuję u wszystkich moich klientek, bo uzyskuję głębię spojrzenia i wysycenie cieni, jedynie grubość linii  jest zależne od wielkości oka. Pamiętajmy więc - NIGDY nie stosujemy grubej kreski przy małych  oczach. Oczywiście każdy obraz powinien być oprawiony w odpowiednią ramkę, w tym wypadku brew! Tutaj pojawia się cała masa błędów. Pamiętajmy: mały obrazek może  być w cienkiej ramce, ale duży już nie! Więc nie wyrywajmy sobie za dużo (cienkie brwi nie są modne) , ale też bezwzględnie usuńmy to, co zbędne i zbyt szerokie. Idealna brew ma kształt łagodnej literki C, nieco wydłużonej w kierunku skroni. Istotną rolę odgrywa tu wielkość i kształt oka. Opowiem o tym dość szczegółowo już niebawem.

Usta na dzień powinny być w barwach neutralnych, a wieczorowo zdecydowanie zmysłowe, ale pamiętajmy, że intensywność koloru idzie w parze z ich wielkością. Kobiety o małych ustach niech zapomną o brązach , mocnych różach i czerwieniach, nie wspominając już o fioletach. Jeszcze jedna uwaga! Każdy kolor intensywnie ciepły, np. odcienie oranżowe podkreślą temperaturę ciepłą uzębienia, więc z dużą dozą ostrożności używajmy odcieni ciepłych.

Błyszczące wykończenie makijażu tj. pudry opalizujące, brokatowe pyłki itp. stosujemy tylko na wieczór i niestety tylko dla kobiet młodych.  Mam jednak dla Was kilka patentów drogie kobiety dojrzałe, a  zdradzę je już przy kolejnej odsłonie…Drogie Panie! Makijaż jest oczywiście formą sztuki, ale też i rzemiosłem, którego można się nauczyć, poczuć , zrozumieć  i tworzyć każdego dnia!  Wierzę, że wspólnie. Krok po kroku nauczymy się prezentowania samej siebie - możliwie jak najlepiej. Wierzę w Wasze umiejętności i cierpliwość.